MSI Laptop Donma Sorunu ve Çözümü

Msi teknik servisi sizlere msi marka bilgisayarlarınızın tamir ve bakım işlemlerini gerçekleştirmektedir..

MSI laptop donma sorunu oluşmasının belli başlı nedenleri vardır. Bunlardan en belirgin olanı yazılım ile ilgili sorunlardır. Genellikle işletim sisteminde ki bozuk dosyalardan ya da arka planda çalışan korsan dosyalar nedeniyle bilgisayarda donma problemleri gerçekleşir.

0216 459 75 75

Yani işletim sistemi gerekli olan gücü sizin yaptığınız işlemlere değil de başka programlara ayırırsa ve bunu neredeyse çok şiddetli bir şekilde yaparsa, kapasite artışından dolayı yetişemeyecek ve takılma problemleri çıkartacak. Bunun önüne geçmenin en etkin çözümü işletim sistemini kaldırıp yeniden kurmak ya da kötü yazılımları taratarak bulmak ve temizlemektir. Bu tarz yazılımları bulmak için çok ciddi anti virüs programları gerekiyor. Her program her kötü dosyayı silemediği için kesin çözüm olmayabilir ve tam anlamıyla sorunu çözemeyebilirsiniz. Dediğimiz gibi burada ki en güzel çözüm laptop bilgisayara format atmak ve yeniden kurmak olmalıdır.

 

MSI Laptop Donma Sorunu ve Çözümü

 

MSI laptop donma sorunu için bir diğer sebep ise genellikle fanın çalışmaması olarak gösterebiliriz. Ne alaka şimdi fan ile bilgisayarın donması diyebilirsiniz, ama çok büyük bağlantılar var. Şöyle ki; fanın görevi kasanın içinde bulunan işlemci ve ekran kartı gibi çok çalışan ve bu yüzden çok ısı üreten parçaların soğutulmasını sağlamaktır. Eğer bu görevi yerine getiremezse parçalar çok ısınacağı için işlemlerde yavaşlamalara sebep verecektir. Bunu da siz donma problemi olarak göreceksiniz. Msi teknik servisi tüm bu problemlerimizi çözüme kavuşturmaktadır.

MSI Laptop Donma Sorunu Giderilmesi İçin Yapılması Gerekenler

MSI laptop donma sorunu çözümü ise oldukça basittir. Belirttiğimiz gibi eğer yazılım ile ilgili bir sorun varsa servise götürerek, bilgisayara format atılması istenmelidir. Bundan sonra çok daha hızlı çalışan bir bilgisayara ulaşacaksınız. Eğer bu da çözüm olmazsa sorun bu sefer parçalardan kaynaklı yani donanımsal bir sorun olduğu anlaşılır. Bunun içinde öncelikle fan ile ilgilenilmelidir.

Garantili ürünler için: Tıklayın

Türkiye Satış Noktaları için: Tıklayın

Ürün Kayıt İçin: Tıklayın

Teknik Servis Hizmeti için: Tıklayın

Servisimizi Arayın