MSI Laptop Isınma Sorunu

Msi teknik servisi sizlere msi marka bilgisayarlarınızın tamir ve bakım işlemlerini gerçekleştirmektedir..

MSI laptop Isınma sorunu modelden modele değişmektedir. Özellikle oyun bilgisayarı dediğimiz, performansı çok yüksek laptop bilgisayarlarda çok fazla tüketim olduğu için ve parçalar ekstra efor sarf ettiği için ısınmaları çok fazla olur. Ancak üreticiler tabi ki bunu düşünmüşler. Bu yüksek performanslı laptop bilgisayarlar, dolayısıyla çok fazla güç tükettikleri için ısınmalarının önüne geçmesi için kuvvetli fanlar ile donatılmıştır. Hatta bazı makinalarda 3 tane fan konulur ki performansında bir aksama olmasın.

 

Tel: 0216 459 75 75

 

MSI laptop ısınma sorunu yaşanıyorsa mutlaka bu fanlarda bir sorun olduğu düşünülmelidir. Çünkü başka türlü bilgisayarın ısınma ihtimali bulunmaz. Eğer fanlar görevini yapmazsa, yüksek güç üreten bu performans makinaları ısınarak sorun çıkartır ve performanslarında da düşüşler olur. Üreticiler genellikle bilgisayarlardaki parçalara yetecek oranda bir fan sistemi kurarlar. Bunu yapmak zorundalar çünkü aksi durumda performans sıkıntısı yaşatırlar. Laptop bilgisayarda bir ısınma sorunu ile karşılaşıldığında hemen servise götürmekte fayda var. Aksi durumda küçük görünen bu problem çok ciddi sorunlara neden olur. Bu da mali anlamda çok büyük bedellere dönüşür. Bir fan değişimi ile çözülebilecek bir sorun ihmal edilirse parçaların yanmasına kadar gidebilir.

MSI Laptop Isınma Sorunu

MSI laptop ısınma sorunu eğer fan ile ilgili olmayan bir durumdan olduğu ortaya çıkarsa bunun çok nadir ve çok istisnai bir durum olduğu düşünülmelidir. Çünkü parçalar çalıştığı için ısınır ve bunları soğutmak fanın görevidir. Ama buna rağmen fanlarda sorun görünmüyorsa bu sefer de parçaların etrafına konulan termal macun ömrünü tamamlamış demektir. Termal macunun değiştirilmesi durumunda ilgili sorun ortadan kalkacaktır. Termal macunun görevi parçanın yaydığı ısıyı eşit miktarda dağıtmakla görevlidir. Kurumuşsa, eksilmişse görevini yapamaz, o sebeple bu tip durumlarda mutlaka yenilenmesi gerekir.

MSI Laptop Isınma Sorunu

 

Garantili ürünler için: Tıklayın

Teknik Servis Hizmeti için: Tıklayın

Servisimizi Arayın