Msi Laptop Wifi Açılmıyor !! [%100 Çözüm]

Msi teknik servisi sizlere msi marka bilgisayarlarınızın tamir ve bakım işlemlerini gerçekleştirmektedir..

Msi laptop wifi açılmıyor diyorsanız laptopun yazılım ve donanımlarını kontrol etmeniz gerekmektedir. Öncelikle yazılımla ilgili oluşan sorunlardan biraz bahsedelim. Çünkü eğer yazılımsal bir sorun varsa bu sorunu kendi evinizde çözüme ulaştırabilirsiniz. Peki neden yazılımsal sorunlar, wifi çalışmasını engellemektedir? Bu sorunuzun cevabını alt başlıklarda bulabilirsiniz.

Tel: 0216 459 75 75

Wifi Çalışmamasında Yazılımsal Sorunlar

Msi laptopta wifi açılmıyorsa yazılımsal olarka baktığımızda ilk olarak driverın yüklenmiş olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Driverın yüklü olup olmadığına sırasıyla Denetim Masası> Aygıt Yönetici<Bilinmeyen Aygıtlar bölümünden sağ tıklayıp oradaki tüm aygıtları güncelleyin. Bu işlemi internet bağlantısı varken yapmanız gerekmektedir. Laptoptaki wifi işareti tekrardan gelene kadar aygıtları güncellemeye devam edin. Bilinmeyen aygıt kalmadığında ise laptopu tekrar açıp kapatmanız gerekmektedir. Kapatıp açtıktan sonra driver sorunu varsa eğer, sorun tamamen çözüme ulaşmaktadır.

Msi Laptop Wifi Açılmıyor

Wifi Donanım Sorunları

Wifi donanım sorunu olduğunu, driverlar yüklüyse ve hala wifi çalışmıyorsa donanımda bir sorun var demektir. Buda Msi modellerine göre farklı şekillerde olmaktadır. Msi laptoplarda genelde wifi kartı değişimi yada kablolarında yaşanan arızalar nedeniyle wifi  çalışmamaktadır. Wifi arızasına neden olan kısmı bulmak için, arızaları tespit eden

Servisimizi Arayın