Msi Laptopa SSD Takmak? Nasıl Yapılır? Resimli

Msi teknik servisi sizlere msi marka bilgisayarlarınızın tamir ve bakım işlemlerini gerçekleştirmektedir..

Msi laptopa ssd takmak nasıl yapılacağı ile alakalı bilgilere yazımızda yer vereceğiz. Öncelikle neden ssd ye geçmeniz gerektiğini sizlere belirteceğim. Son yılların ve bilgisayar teknolojisinin önemli buluşları arasında yer almaktadır. Neredeyse laptoplarda 10 kattan fazla hız farkı oluşturmaktadır. Dakikalarca açılmayan laptoplar gerçekten kullanım zevki olarak kaliteyi son derece düşürmektedir. Buda laptop donanımı konusunda bilgisi olmayan kullanıcıların, laptopu değiştirmeye gitmesine kadar olan bir süreci tetiklemektedir. Genelde format atılarak bu sorundan kurtulanacağı kanısı oluşmuştur. Laptop performansına önemli bir etkisi olmaktadır format atılmasının fakat, SSD takılmadan tam anlamıyla performans almanız mümkün değildir.

Msi Laptopa SSD Takmak : SSD Montajı Nasıl Yapılır?

SSD montajı yapmak için öncelikle alt kapağı sökmeniz gerekmektedir. Alt kapağı sökmek için vidalarını çıkartmanız gerekmektedir. Bu işlemleri yaparken çok dikkatli olmanız gerekiyor yoksa cihazda arıza meydana getirebilirsiniz. Çünkü bu kapağın altında anakart, fanlar, ramler gibi hassas laptop parçaları bulunmaktadır. Bunlara kapağı açarken kırabilirsiniz. Kapağı açtığınızda aşağıdaki resim gibi bir harddisk göreceksiniz.

Msi Laptopa SSD Takmak? Nasıl Yapılır?

Msi laptop ssd takmak bu harddiskin arkasında yer alan vidaları öncelikle çıkarmanız gerekmektedir. Daha sonra harddiskin boş olan tarafa doğru ittirmeniz gerekiyor ve harddiski bu şekilde çıkartıyorsunuz. Hardiskin dışındaki muhafazanın da vidalarını çıkartarak, SSD ye muhafazayı takmanız gerekmektedir. Tekrardan çıkartdığınız gibi tekrar takın vidalarını takın ve alt kapağı tekrardan takın. Fakat SSD yi taktıktan sonra mutlaka format atmanız gerekmektedir.

Harddiski Çıkarmadan SSD Takmak

Sata harddisk eğer içinde çok veriniz varsa yada hem sata diskinizi hemde ssd diskinizi kullanmak istiyorsanız bunun için Cd-rom kısmından vazgeçmeniz gerekmektedir. Çünkü cd-rom kısmına takılan aparatla SSD ve Sata diskinizi kullanabilirsiniz. Fakat laptopun hızlı açılabilmesi için Windowsu SSD harddiske takmanız gerekmektedir. Kendiniz yapamazsanız bizleri arayarak uygun fiyatlara ssd montajı ve Windows kurulumu yaptırabilirsiniz.

 

Garantili ürünler için: Tıklayın

Teknik Servis Hizmeti için: Tıklayın

Servisimizi Arayın